Статья
Всі підприємці платники єдиного податку знають, що якщо обсяг доходу в календарному році перевищує 1 млн грн, втрачається пільга в роботі без реєстратора розрахункових операцій (РРО). Згідно п. 296.10 ст. 296 ПКУ застосовувати РРО необхідно починаючи з 1-го числа найближчого кварталу, наступного за виникненням такого перевищення. Причому пільга в роботі без РРО втрачається практично назавжди.
Але якщо бізнес іде добре, то заповітний мільйон все ж перевищується. З'ясуємо, в яких випадках можна законно обійтися без РРО.
Форми розрахунків
Відразу скажемо: якщо підприємець застосовує готівкові розрахунки - без РРО не обійтися. Якщо розрахунки проводяться виключно в безготівковій формі, можна і далі працювати без РРО.
Безготівкові розрахунки - це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів або перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, внесених ними готівкою в касу банку, на рахунки одержувачів коштів.
Таким чином, у разі проведення розрахунків між суб'єктами господарювання в безготівковій формі, а саме при переказі коштів з розрахункового рахунку покупця за отримані товари (послуги) на розрахунковий рахунок підприємця-постачальника відповідно до рахунка-фактури, договором тощо, РРО не застосовується. Причому РРО не потрібен і в тому випадку, коли кошти переказуються з карткового рахунку покупця на розрахунковий рахунок продавця. Якщо покупці будуть розраховуватися шляхом внесення готівки в касу ба